front

♦ Γιατί ΠΡΩΤΙΣΤΟ φροντιστήριο

Στο Πρώτιστο εφαρμόζουμε ο,τι θεωρείται σύγχρονο στη διδακτική διαδικασία – πράξη χωρίς να αποκλίνουμε ταυτόχρονα από τις αρχές του παραδοσιακού και ποιοτικού μαθήματος.

Υπάρχουν 4 υπεύθυνοι σπουδών διαφορετικών ειδικοτήτων που διδάσκουν σε όλα τα τμήματα, έχοντας έτσι γνώση του επιπέδου όλων των μαθητών.

Υπάρχει συχνή επικοινωνία και ενημέρωση προς τους γονείς είτε με προγραμματισμένες συγκεντρώσεις καθηγητών στο φροντιστήριο είτε με κριτήρια αξιολόγησης των μαθητών που αποστέλλονται στο σπίτι

Διενεργούνται συνεχείς κύκλοι διαγωνισμάτων καθώς και τελική προσομοίωση των Πανελλαδικών Εξετάσεων .

Υπάρχουν φροντιστηριακά συγγράμματα (με θεωρία, ασκήσεις και επαναλήψεις της ύλης) για όλες τις τάξεις και τα διδασκόμενα μαθήματα.

Γίνεται ατομική ενημέρωση και συμβουλευτική σε θέματα επιλογής προσανατολισμού μαθημάτων και σχολών καθώς και συμπλήρωση μηχανογραφικού δελτίου στο φροντιστήριο με τη βοήθεια των υπεύθυνων καθηγητών.

Τέλος, θεωρούμε ότι το Πρώτιστο είναι ένα “συνοικιακό” φροντιστήριο, που έχει δυναμική και προσωπικότητα, χωρίς τη μαζικότητα ενός μεγάλου, κεντρικού φροντιστηρίου ή τον απρόσωπο χαρακτήρα φροντιστηριακών οργανισμών με πολλά παραρτήματα.

• Τηλ: 2108310044
  • Fax: 2108310044